Saxofonista

Rudy Goga Vám svojou sólovou produkciou ponúka známe jazzové a barové melódie na počúvanie

  • Jeho repertoár sa skladá z diel autorov, ako Duke Ellington, Paul Desmond, Georg Gershwvin, či Antonio Carlos Jobim, ale aj skladby svetových kapiel a interpretov - Mezzoforte, Mat Bianco, Candy Dulfer, David Samborn.
  • Svojou hrou spríjemňuje rôzne spoločenské podujatia – výstavy, charitatívne podujatia, módne prehliadky, VIP večierky, súkromné oslavy a pod.

  • Biografia


  • Rudy Goga je absolventom bratislavského konzervatória (1985), kde študoval hru na klarinete v triede prof. E. Bombaru. Už počas štúdia sa začal venovať hre na basklarinete, ale hlavne na saxofóne,  ako jeden zo zakladajúcich členov Bigbandu bratislavského konzervatória, pod vedením prof. B. Trnečku. 
  • Skúsenosti v hre na saxofóne  uplatnil, keď v roku 1985 bol prijatý do orchestra Novej scény ( operety a muzikály) na miesto hráča 1. klarinetu, kde bolo treba hrať aj na saxofóne.
 
  • Základnú vojenskú službu absolvoval v posádkovej hudbe Košice (1988), kde sa zoznámil s bohatým klasickým, ale aj swingovým repertoárom vojenskej hudby, ktorá sa mu zapáčila natoľko, že sa rozhodol venovať tejto hudbe profesionálne v posádkovej hudbe Trenčín a neskôr v Topoľčanoch. Tu nakoniec zakotvil ako hudobný pedagóg v Základnej umeleckej škole L. Mokrého a v Súkromnom konzervatóriu D. Kardoša, kde vyučuje hru na klarinete, saxofóne a zobcovej flaute. Ako hudobník pokračuje v rôznych hudobných zoskupeniach v hre na klarinete a saxofóne, ale zároveň sa púšťa do vlastných kompozícií a aranžmánov pre rôzne kapely a žánre – dychovky a tanečné kapely.    V súčasnosti sa hudbe venuje výhradne ako sólista – hráč na saxofóne. Vo svojej produkcii prezentuje rôzne hudobné štýly – od klasického jazzu, cez swing až po jazzfunk.